Otwórz player w nowym oknie

Dr hab. Sebastian Gajewski: Polska opozycja nie zdecyduje się na powtórzenie wariantu Węgierskiego

Dr hab. Sebastian Gajewski: Polska opozycja nie zdecyduje się na powtórzenie wariantu Węgierskiego

"Jeśli wsłuchiwać się w głosy liderów partii opozycyjnych i przedstawicieli tych formacji, to znaków zapytania jest coraz mniej. Widać zasadnicze elementy, które wyznaczają kierunek tego, w jaki sposób partie opozycyjne zamierzają współpracować przed wyborami, w czasie kampanii wyborczej i po wyborach. W wypowiedziach przedstawicieli partii opozycyjnych słychać, że wspólnej listy do sejmu nie będzie. Polska opozycja nie zdecyduje się na powtórzenie wariantu Węgierskiego, czyli stworzenia wspólnej listy przeciwko partii rządzącej" - powiedział w Poranku "Siódma9" dr hab. Sebastian Gajewski.

Ostatnia rozmowa z dr hab. Sebastianem Gajewskim (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego) dotyczyła możliwej współpracy partii opozycyjnych.
"Bardzo istotnym elementem jest sprawa wspólnego startu do Senatu i ponowienia współpracy na podstawie paktu senackiego. Polegał on na tym, że ugrupowania opozycyjne zawarły umowę, że nie będą wystawiać przeciwko sobie kandydatów, w poszczególnych okręgach wyborczych. Zapewne ten pakt będzie przedłużony, albo partie opozycyjne będą współpracować w inny sposób" - mówił ekspert.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA