Otwórz player w nowym oknie

Samuel Pereira: Do teraz widzę naiwność u Donalda Tuska

Samuel Pereira: Do teraz widzę naiwność u Donalda Tuska

„Naiwność widzę do teraz. Już po wybuchu wojny na Ukrainie Donald Tusk chwalił się, że załatwił przesył tranzytowy gazu z Niemiec. Tusk chwali się tym, że Niemcy pozwolili na to, by sprzedawać drożej do Polski gaz, który jest z Rosji” – mówił w poranku „Siódma 9” Samuel Pereira, szef portalu tvp.info.

TVP Info ujawniło list Donalda Tuska do Władimira Putina po wizycie Radosława Sikorskiego w Moskwie, napisany w czerwcu 2008 roku. „Myślę, że tego typu dokumenty będą się pojawiać, bo jest ich zapewne cała masa. Jeśli chodzi o list Donalda Tuska do Władimira Putina i notatkę dla Radosława Sikorskiego przed spotkaniem z Siergiejem Ławrowem, to są tam szokujące rzeczy. Przywołany m.in. kwestię rozbiorców i cara Aleksandra I. Mówimy o historii, ale jeśli mowa o polityce PO, to już w pierwszym dniu rządzenia przyjęto zbliżenie z Rosją. Donald Tusk mówił w expose, że chcemy dialogu z Rosją taką, jaka ona jest. To było już po Czeczenii i wysadzaniu budynków” – wskazywał dziennikarz.

„Radosław Sikorski zapraszał Rosję do NATO. Donald Tusk, w dniu święta amerykańskiego w 2008 roku, ogłosił, że decyduje z tarczy antyrakietowej USA. Wraz ze zmianą w Stanach Zjednoczonych nastąpił reset w relacjach z Rosją. Tyle tylko, że Polska była w zupełnie innej sytuacji, niż USA, czy Niemcy. Polska grała na tych samych nutach, co Niemcy, choć nie mieliśmy w tym interesu” – mówił Samuel Pereira.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy!

 

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA