Otwórz player w nowym oknie

Łukasz Zając: PR to budowanie relacji

Łukasz Zając: PR to budowanie relacji

„PR nie jest zamiataniem pod dywan, PR jest budowaniem relacji. Każdy chce informować w jakiś sposób innych o tym, czym się zajmuje i PR daje pewne narzędzia, by to ułatwiać. Czy jest to produkt masowy, konsumpcyjny, czy jest to jakaś szczera idea, dobra, np. PR jest bardzo dobrze wykorzystywany w edukacji, w kampaniach społecznych, chcemy zmieniać pewne postawy i to bardzo dobrze służy” – powiedział w poranku „Siódma 9” Łukasz Zając, specjalista od PR. W rozmowie z Marcinem Fijołkiem opowiedział o swojej książce „Po co jest PR?”.

Zwrócił uwagę, że działanie PR muszą trwać i być dobrze rozłożone w czasie.

„Przede wszystkim mówimy o długim dystansie. PR nie jest działaniem akcyjnym, to nie jest kampania reklamowa (…) Często porównuję PR do biegu jak maraton, a nie jak sprint. Czyli trzeba się dobrze przygotować, trzeba mieć trenera, trzeba mieć pewną strategię i trzeba przeżyć trudne momenty (…) PR-owiec jest tą osobą, która potrafi od początku do końca czuwać, panować nad całym przekazem i nad efektami” – podkreślił gość poranka.

PR wykorzystywany jest w wielu dziedzinach, także w polityce.

„PR to jest opowiadanie historii o tym, co robimy, spójnej historii. Politycy bardzo dobrze mogą to wykorzystywać, pod warunkiem że nie chcą nami manipulować. A tutaj trzeba powiedzieć szczerze – my jako odbiorcy, jako osoby, które biorą udział czy oceniają życie polityczne, od razu czujemy – mówiąc kolokwialnie – ściemę, bardzo sprawdzamy informację” – zauważył ekspert.

Więcej informacji na temat książki można znaleźć na stronie wydawnictwa Słowa i Myśli.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA