Otwórz player w nowym oknie

Paweł Lisiecki: „Wolałbym, żeby kandydat PiS na prezydenta Warszawy był z Warszawy”

Paweł Lisiecki: „Wolałbym, żeby kandydat PiS na prezydenta Warszawy był z Warszawy”

Prawo i Sprawiedliwość wciąż nie zdecydowało, kogo wystawi do walki o fotel prezydenta stolicy. Na giełdzie nazwisk funkcjonują różne postacie. Coraz głośniej wymienia się przewodniczącego komisji weryfikacyjnej, wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego. Sam polityk potwierdza, że nie wyklucza takiej możliwości.

Jaki jest jednak związany z Solidarną Polską. Czy to dla PiS-u nie będzie przeszkodą w delegowaniu go do walki o Warszawę? Poza tym nie pochodzi ze stolicy, co może mieć decydujące znaczenie. Sprawę komentował w poranku „Siódma – Dziewiąta” poseł PiS Paweł Lisiecki. Były burmistrz Pragi Północ wyjawił, że chciałby, aby kandydat PiS był z Warszawy, ale też żeby był „akceptowalny dla szerszego forum, nie tylko sympatyków Prawa i Sprawiedliwości”.

Paweł Lisiecki przypomniał, że wśród potencjalnych kandydatów wymienia się także marszałka senatu Stanisława Karczewskiego, podkreślił jednak, że decyzja o kandydaturze zostanie podjęta przez kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości w porozumieniu z partnerami, m.in. Solidarną Polską.

Zapraszamy do odsłuchania całej rozmowy!

 

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA