Otwórz player w nowym oknie

Wojciech Biedroń: Zmarnowaliśmy ostatnie trzy miesiące w relacji z Izraelem

Wojciech Biedroń: Zmarnowaliśmy ostatnie trzy miesiące w relacji z Izraelem

„Zmarnowaliśmy ostatnie trzy miesiące. Jeżeli mamy aferę dwu-, trzymiesięczną, jesteśmy tak naprawdę w tym samym momencie, w którym byliśmy dwa miesiące temu. (…) Rzeczywiście prawdą jest, że sama wizyta prezydenta Izraela w takim gorącym okresie jest jakimś gestem dobrej woli. (…) Jednak wczorajsze wypowiedzi prezydenta Izraela zmroziły mnie w kilku punktach” – powiedział w poranku „Siódma-Dziewiąta” Wojciech Biedroń, dziennikarz portalu wPolityce.pl i telewizji wPolsce.pl.

„Pan prezydent Izraela wymienił kraje, które de facto instytucjonalnie mordowały swoich żydowskich sąsiadów. (…) Nie można porównywać Polski, która nie miała ani cienia swojej państwowości w latach 39-45, nie było oddziałów samoobrony pod egidą niemiecką. Nie można porównywać nas z Ukraińcami, czy Litwinami, czy Francuzami. Nie było tu polskiej państwowości, a ta podziemna wydawała wyroki śmierci właśnie na szmalcowników” – podkreślał Biedroń. „Widziałem wczoraj stojącego prezydenta Dudę. To był smutny widok, kiedy prezydent Izraela wypowiadał te słowa” – zwrócił uwagę dziennikarz.

W ostatniej części rozmowy gość Marcina Fijołka odniósł się do wczorajszego przesłuchania byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, wniosku o uchylenie immunitetu Sławomira Neumanna, Kamili Gasiuk-Pihowicz, Ryszarda Petru, a także udzielenie zgody przez sejm na zatrzymanie i areszt Stanisława Gawłowskiego.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA