Otwórz player w nowym oknie

Karol Gac: „Pęknięcie w obozie rządzącym nie znalazło odbicia w sondażach”

Karol Gac: „Pęknięcie w obozie rządzącym nie znalazło odbicia w sondażach”

Karol Gac, publicysta dorzeczy.pl, w poranku „Siódma – Dziewiąta” rozmawiał z Anną Skiepko o reformie sądownictwa i konflikcie w obozie władzy. Powiedział: „Pęknięcie w obozie rządzącym nie znalazło jeszcze odbicia w sondażach, pytanie, czy znajdzie.

Jest teoria mówiąca o tym, że teraz pałac prezydencki jest opozycją dla rządu, co służy i partii rządzącej i pałacowi prezydenckiemu. Proszę zauważyć, że zarówno poparcie dla pana prezydenta wzrosło jak i dla partii rządzącej wzrosło, co może świadczyć o tym, ze Polacy dobrze odbierają – nazwijmy to – balans tych dwóch ośrodków decyzyjnych i próbę jakiegoś porozumienia, bo trzeba pamiętać, że to jest cały czas ten sam ośrodek, ten sam obóz dobrej zmiany. Wydaje mi się, że zarówno pałac prezydencki, jak i Prawo i Sprawiedliwość może na tym zyskać długofalowo”.

Zauważył, że kondycja opozycji jest mierna, a „opozycja musi przemyśleć swój pomysł na Polskę, bo jedyny pomysł, który na razie preferuje, to jest anty-PiS”, a Polacy widzą konkretne zmiany na lepsze. „Opozycja powinna być silna i być jakąś alternatywą, przede wszystkim merytoryczną dla rządu. A w tej chwili mamy do czynienia z anty-PiS-em, czyli cokolwiek rząd zaproponuje, opozycja jest przeciwko. Nie przypominam sobie jakiejkolwiek propozycji zmiany, którą poparłaby opozycja, zawsze było jakieś «ale», nawet przy takich sztandarowych projektach, jak 500+, i jak widać, opozycja na tym traci” – powiedział.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA