Otwórz player w nowym oknie

Piotr Uściński: „Prawa strona musi się trzymać razem”

Piotr Uściński: „Prawa strona musi się trzymać razem”

„Dogadamy się” – twierdzi Piotr Uściński. Poseł PiS w poranku „Siódma – Dziewiąta” komentował spór między prezydentem a prezesem Prawa i Sprawiedliwości na temat reformy sądownictwa.

W piątek odbędzie się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim – poinformowała na Twitterze rzecznik prasowy PiS Beata Mazurek. Będzie to kolejne spotkanie w sprawie reformy sądownictwa. Prezydent przygotował swoje projekty ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, które zostały złożone do Sejmu.

„Prawa strona musi się trzymać razem. Musimy zmieniać Polskę. Dobra zmiana musi być kontynuowana” – stwierdził Piotr Uściński.

„Zarówno prezydent, jak i Prawo i Sprawiedliwość jest za dobrą zmianą w sądownictwie. Chcemy zrobić głęboką zmianę. Powierzchowne korekty, które chciałaby na nas wymusić totalna opozycja, nas nie interesują, ponieważ nic by nie zmieniły” – ocenia poseł PiS.

„Bez wymiany kadr prawdopodobnie nie uda się przeprowadzić reformy sądownictwa. Te kadry, które są, np. sędzia Małgorzata Gersdorf, są za konserwowaniem tego patologicznego systemu, jaki jest w tej chwili” – powiedział.

W poranku „Siódma – Dziewiąta” poseł PiS mówił także o projekcie „Zatrzymaj aborcję”. Jak przyznał, jest zawstydzony, że jeszcze się pod nim nie podpisał. Wyraził także nadzieję, że jego ugrupowanie polityczne poprzez projekt poszerzający ochronę życia.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA