Otwórz player w nowym oknie

Dr Mieczysław Guzewicz: „500+ likwiduje skrajne ubóstwo w Polsce”

fot. YouTube

Dr Mieczysław Guzewicz, doradca minister rodziny, pracy i polityki społecznej oraz konsultor Rady ds. Rodziny KEP, w poranku „Siódma – Dziewiąta”, mówiąc o Narodowej Debacie o Rodzinie, przytoczył słowa minister Elżbiety Rafalskiej, że obok wolności i suwerenności rodzina jest największym dobrem narodowym. „Rodzina to podstawowa komórka społeczna – tak, ale trzeba pogłębiać i podnosić świadomość tego, co to znaczy” – stwierdził doradca minister rodziny. W rozmowie z Jarosławem Wydrą wskazał, że obok górnolotnych sformułowań na temat wartości rodziny, tę wartość Polacy mają głęboko w sercach.

Odnosząc się do programu 500+ podkreślił, że nie wolno podważać wartości tego programu: „Wąski margines osób, którym z różnych przyczyn nie przyznano świadczenia, stanowi śladową proporcję z blisko 4 milionami dzieci korzystającymi z 500+”.

„Dzięki 500+ w zasadzie możemy mówić o likwidacji skrajnego ubóstwa w Polsce. W 500+ chodziło też o wstrząśnięcie małżeństwami, by zdynamizować procesy demograficzne. Gdy chodzi o dzietność, wskaźniki do tej pory stawiały nas na 9 miejscu od końca na świecie. Przeżywaliśmy nie kryzys demograficzny, a katastrofę. Ten program wychodzi temu naprzeciw. (...) To wsparcie gotówkowe dla rodzin, obok rozwiązań systemowych, było genialne!” – ocenił dr Guzewicz.

 

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA