Otwórz player w nowym oknie

Magda Bębenek: Puszcza Knyszyńska jest przepiękna, ale jeszcze nieodkryta pod kątem turystycznym

Magda Bębenek: Puszcza Knyszyńska jest przepiękna, ale jeszcze nieodkryta pod kątem turystycznym

„Jest to przepiękny obszar, w dużej mierze jeszcze tak naprawdę nieodkryty, nieznany pod kątem turystycznym. Sąsiednia Puszcza Białowieska jest dużo lepiej znana niż Puszcza Knyszyńska, a Puszcza Knyszyńska jest ona domem bardzo wielu zwierzaków, przepięknego, bogatego lasu. Mamy tutaj terytorium rysia, wilka, oczywiście sarny, jelenie, dziki. Niedaleko mamy żubry. Jest więc do podglądać, jest gdzie chodzić, ludzie są przesympatyczni, bardzo otwarci, gościnni. Także jest naprawdę pięknie – ruszajcie do lasu!” – mówiła w poranku „Siódma 9” Magda Bębenek, która wraz z Piotrem Horzelą prowadzi projekt „Las w nas”. Para zamieszkała w mobilnym domku w Puszczy Knyszyńskiej, niedaleko Czarnej Białostockiej, żeby poznawać las i dzielić się swoimi obserwacjami.

„Chodzi o to, żeby być bliżej lasu, podglądać sobie, co tutaj się dzieje, ale także żeby to dokumentować i żeby wysyłać dalej w świat, żeby promować polską przyrodę, żeby ją tłumaczyć, bo bardzo często mamy dosyć słabe jej zrozumienie. Coraz więcej z nas żyje w miastach i – wiadomo – kontakt z lasem się urywa, a z drugiej strony chodzi też o to, żeby przybliżać historie ludzi, którzy żyją razem z lasem, pracują, tworzą i żeby odkryć kawałek Polski” – mówiła w rozmowie z Marcinem Fijołkiem.

Zaznaczyła, że mieszkają przy gospodarstwie domowym, mają więc prąd i wodę i bardzo podoba im się tamtejsze otoczenie i atmosfera.

„Projekt nie miał być survivalem, sprawdzeniem, czy przeżyjemy w lesie, tylko miał być dobrą bazą wypadową, żeby do tego lasu codziennie chodzić, żeby robić zdjęcia, kręcić filmy, pisać teksty, opowiadać”.

Więcej informacji można znaleźć na stronie laswnas.com.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA