Otwórz player w nowym oknie

Marcin Makowski: Najbliższe wybory samorządowe będą najważniejszymi w historii III RP

Marcin Makowski: Najbliższe wybory samorządowe będą najważniejszymi w historii III RP

„Wybory samorządowe będą bodaj najważniejsze w III RP. Nie będą dotyczyć tylko samorządów, ale będzie to plebiscyt zaufania do całego obozu Zjednoczonej Prawicy. Jeżeli on nie wypadnie satysfakcjonująco, większość miast zostanie przegrana, kluczowe sejmiki odstąpione, to będzie można powiedzieć, że społeczeństwo raczej się zbliża do diagnozy Pawła Kukiza [który stwierdził, że premier Mateusz Morawiecki idzie w ślady Donalda Tuska]” – powiedział w poranku „Siódma-Dziewiąta” Marcin Makowski, publicysta Tygodnika „Do Rzeczy”.

„Żeby powiedzieć: te wybory były świetne, na pewno trzeba wygrać Warszawę i Kraków. (…) Jeśli nie uda się wygrać Warszawy, a do wyborów w Krakowie wystartuje Jacek Majchrowski i jeżeli nie udałoby się zwiększyć stanu posiadania w sejmikach, to byłyby to wybory przedstawione jako porażka PiS” – mówił Makowski. „To jest gra o wszystko, albo nic” – ocenił.

Gość Marcina Fijołka odniósł się także do relacji Polski z KE w sprawie artykułu siódmego: „W tej chwili nic nie wskazuje na to, żeby praworządność była głównym czynnikiem wyznaczającym to, ile ze wspólnej kasy dostaniemy. Rząd musi sobie zdać z tego sprawę, żeby tak zostało, bo w przeciwnym razie będzie to poważny uszczerbek, nie tylko wizerunkowy, ale przede wszystkim racji stanu. Nie możemy sobie pozwolić na stratę miliardów euro ze względu na niejasną legislatywę czy kwestie polityczne” – podkreślał Makowski.

PiS jest dziś bezpieczny, ale pamiętałbym, że to jest jeżdżenie na pstrym koniu.

W przeglądzie prasowym gość poranka mówił także między innymi o zmianach w egzaminach maturalnych. Komentował także informację, że Polska „przegoniła” Portugalię w poziomie rozwoju.

 

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA