Otwórz player w nowym oknie

Jan Śpiewak: „Mam nadzieję, że Gronkiewicz-Waltz usłyszy zarzuty”

Jan Śpiewak: „Mam nadzieję, że Gronkiewicz-Waltz usłyszy zarzuty”

„Mam nadzieję, że Hanna Gronkiewicz-Waltz usłyszy zarzuty prokuratorskie” – powiedział Jan Śpiewak w poranku „Siódma-Dziewiąta”, komentując odpowiedzialność prezydent Warszawy za aferę reprywatyzacyjną w stolicy.

Jak mówił szef stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa, odnosząc się do kolejnych rozpraw i decyzji Komisji Weryfikacyjnej, która pod kierownictwem Patryka Jakiego zajmuje się patologiami dot. reprywatyzacji: „Wreszcie coś się dzieje. Jest to na pewno ogromny krok do przodu, jeżeli chodzi o wyjaśnienie afery. Komisja ma wiele walorów, m.in. walor edukacyjny, bo ludzie mogą zobaczyć, jak to naprawdę wyglądało, poznać mechanizmy reprywatyzacji i poznać osoby, które krzywdziły lokatorów” – podkreślił gość poranka „Siódma-Dziewiąta”.

Jak w tym kontekście wygląda odpowiedzialność Hanny Gronkiewicz-Waltz za całą sprawę? „Mam nadzieję, że Gronkiewicz-Waltz usłyszy zarzuty. Nawet jeżeli nie udowodni się, że robiła to celowo, to powinna odpowiadać z paragrafów urzędniczych, czyli za niedopełnienie obowiązków urzędniczych i narażenie miasta na straty” – powiedział.

W rozmowie z Marcinem Fijołkiem wypowiedział się także na temat wyborów samorządowych w Warszawie.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA